İstanbul Profilo Servis
Profilo Teknik Servis

Profilo Buzdolabı Soğutmuyor 5 Sebep

Profilo Buzdolabı Soğutmuyor

Buzdolabında olabilecek arızalar ivedi olarak çözüm gerektirmektedir. Profilo buzdolabı soğutmuyor 5 sebep olarak bahsedeceğiz. Bir çok sebepten ötürü Buzdolabı cihazlarında arıza oluşabilmekte ve soğutma kısmında olabilecek problemler gıdalara zarar vereceği için hızlı olarak müdahale edilmelidir.

Arıza tamir servis kaydı olarak sadece Profilo servis olarak hizmet vermekte olup işimizi en iyi şekilde veriyoruz. Profilo olan cihazlarda doğru ve yetkin personeller ile hizmet verilmekte olup arıza durumlarında nitelikli hizmetler alabilirsiniz. Bu güne kadar binlerce çözüm üreten firmamız tarafından tecrübelerimizden bahsedeceğiz.

Su Kanallarını Kontrol Edin

Profilo buzdolabı soğutmuyor 5 sebep den ilk olanı su kanallarından kaynaklı olabilmektedir. Su kanallarının tıkalı olmasından ötürü akışı engelleyeceğinden buzlanma olmayacak ve arızalara sebebiyet göstermektedir. Su kanallarını tespit edemiyorsanız Profilo uzmanı servisimizden destek alabilirsiniz.

Kompresörü Kontrol Edin

Buzdolabı sorunlarında sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi de kompresör arızasıdır. Kompresör çalışmadığında dolabınızda soğutma yapmayacak olup her geçen dakika içerisindeki gıdalara zarar verecektir. Kompresör kullanıcı kaynaklı değil mekanik arızalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kompresör hiç kesilmeden buzdolabı çalıştığı süre boyunca kesintisiz çalışması gerekir.

Fanı Kontrol Edin

Buzdolabında 2 adet fan motoru olmakta ve bu fan buzdolabında en temel parçalardan biri olmaktadır. Fanlar çalışmadığında boruları soğutamayacağından ötürü buzlanma yapamacak olup dolap içerisinde soğutma olmayacaktır. Kimi kullanıcılar tarafından da bu fanlar değiştirilebilmektedir. Fan yada fan motoru ayrı parçalar olmakta ve hata ayrı ayrı olabilmektedir.

Zaman Saatini(Timer) Kontrol Edin

Profilo buzdolabında olabilecek bütün arızalar farklı farklı sonular ortaya çıkartır. Zaman saati arızasında buzdolabı hangi sürede soğutma yapacağını bilememekte olup içeriyi soğutmayacaktır. Zaman saati teknik bir parça olup dolap içerisinde olmaktadır. Profilo buzdolabı zaman saati değişimini tarafınızca da yapılabilmektedir.

Fitil Contayı Kontrol Edin

Buzdolabı kapağında bulunan conta yada diğer adıyla fitilin yırtılmasından ötürü dolap sürekli soğuk hava kaybedecektir. Fitilde yırtık yoksa ezik olan yerleri çeşitli ısıtma yöntemleri ile ısıtarak şişmesini sağlayabilirsiniz. Fakat yırtık olan buzdolabı fitili için yapılacak tek şey fitili değiştirmek olmaktadır. Buzdolabı fitili oldukça hassas takılması gerektiğinden sadece uzmanlara işi bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

Profilo Servis

Profilo Servis

Yorum Yazın

İstanbul Profilo Servisi

Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Profilo Servis Çağırın
444 67 02

Profilo Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Profilo Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Profilo Servis

Profilo marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun

İstanbul Profilo Servisi

Web Tasarım & Seo | © Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Hiç Bir Şekilde Kopyalanamaz > Telif Hakları